Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Fundacja EuroJazz i JazzPRESS zapraszają na koncert Take Seven! 7 Urodziny JazzPRESS!. Wydarzenie urodzinowe odbędzie się w dniu 23 marca 2018 roku o godz. 19.00 w Bemowskim Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201 w Warszawie. Podczas urodzin czasopisma JazzPRESS wystąpi Kasia Pietrzko Trio oraz Horny Trees. Wstęp wolny.

Miejsce: Bemowskie Centrum Kultury ul. Górczewska 201, Warszawa
Data: 23 marca 2018 godz. 19.00 [piątek]
Wstęp: Wstęp wolny
Organizator: Fundacja EuroJazz, JazzPRESS

Koncert z okazji 7 Urodzin JazzPRESS transmitowany będzie on-line na antenie RadioJAZZ.FM [www].
Podczas koncertu zespół Kasia Pietrzko Trio zagra utwory ze swojej debiutanckiej płyty "Forthright Stories", a formacja Horny Trees, ktorą tworzą muzycy Paweł Szamburski, Maciej Trifonidis i Hubert Zemler, będzie świętowała 10-lecie swojego istnienia. Dodatkową atrakcją będzie także wystawa jazzowych portretów improwizowanych autorstwa Jarosława Czaji, który współpracuje z redakcją JazzPRESS.

jazzpress 7 urodziny 03 2018

Więcej o wykonawcach:

  • Kasia Pietrzko Trio - debiutancki album Forthright Stories. jej zespołu podbił serca dziennikarzy muzycznych. Ma na koncie nagrody (m.in. Grand Prix Festiwalu Jazz Juniors) i jest już zapraszana do współpracy przez największych - ostatnio jako pierwsza kobieta w historii była członkinią zespołu Tomasza Stańki. W zespole towarzyszą jej jeden z najbardziej cenionych kontrabasistów, współpracujący na stałe ze Zbigniewem Namysłowskim, Andrzej Święs i perkusista młodego pokolenia Piotr Budniak. Kasia Pietrzko Trio w składzie: Katarzyna Pietrzko - fortepian, Andrzej Święs - kontrabas, Piotr Budniak - perkusja.
  • Horny Trees - po 10 latach od założenia muzycy: Paweł Szamburski, Maciej Trifonidis oraz Hubert Zemler, którzy występowali wspólnie pod szyldem Horny Trees przez niemal 7 lat, koncertując z powodzeniem w kraju i zagranicą, postanowili ponownie spotkać się na scenie. Każdy nabył w czasie rozłąki wiele nowych barw i blizn, które pogłębiają jedynie to co robili i robią do tej pory najlepiej. Kolektywna improwizacja, wspólne poszukiwanie żywotnych pędów w ściółce muzycznej podświadomości, subtelna komunikacja dźwiękowa, która podąża w jednym kierunku. Szamburski, Trifonidis, Zemler sami są bardzo ciekawi co wyniknie z ich ponownej podróży, spotkania. Horny Trees: Paweł Szamburski - klarnet, Maciej Trifonidis - bass, Hubert Zemler - perkusja.

Źródło:
- Wydarzenie: 7 rocznicy urodzin JazzPRESS facebook
- Zdjęcie: 7 rocznica urodzin JazzPRESS plakat, autorka plakatu: Agnieszka Sobczyńska, fot. Lech Basel, źródło: Informacja meilowa newsletter JazzPRESS z dn. 26.02.2018