STATYSTYKA

  • Użytkowników: : 1
  • Artykułów: : 394
  • Odsłon artykułów: : 262357

UŻYTKOWNICY

Odwiedza nas 560 gości oraz 0 użytkowników.

Vinaora Visitors Counter

673300
Dziś
Wczoraj
Obecny tydzień
Miniony tydzień
Obecny miesiąc
Miniony miesiąc
Wszystkie dni
6399
5092
41402
585960
147272
201854
673300

Your IP: 54.167.83.233
2018-02-24 14:49
Top Panel

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Sarah McKenzie wystąpi podczas ERA JAZZU: Aquanet Jazz Festival 2018 w dniu 14.04.2018 godz.20.00 w Auli UAM w Poznaniu. Zaprasza p. Dionizy Piątkowski. Partnerem Strategicznym Ery Jazzu jest Aquanet S.A. z projekt realizowany jest przy współpracy Miasta Poznań.

 

Australijska pianistka i wokalistka Sarah McKenzie uznawana jest przez europejskich krytyków muzycznych za następczynię Diany Krall a jej najnowszy album "Paris In the Rain" cieszy się sporym uznaniem i jeszcze w większą popularnością. Czy australijska wokalistka odbierze koronę Dianie Krall i stanie się bohaterką światowych estrad?
sarah mc kenzieSarah McKenzie pochodzi z Perth w Australii, tam też dorastała a mając dziewięć lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie. Dyplom licencjacki zdobyła na tamtejszej West Australian Academy Perth of Performing Arts na wydziale jazzu. Estradowe prezentacje rozpoczęła w klubach Perth, by z czasem przeprowadzić się do Melbourne i tam (w 2011 roku) nagrać dla lokalnego oddziału ABC Records pierwszą, autorską płytę "Close Your Eyes". Debiut okazał się wielkim sukcesem a płyta zdobyła ARIA 2012 - australijski odpowiednik Grammy jako Najlepszy Album Jazzowy Roku. W roku 2012 uzyskała stypendium do słynnej, amerykańskiej "kuźni jazzowych talentów", Berklee College of Music w Bostonie (którą ukończyła z wyróżnieniem w 2015 roku). Kolejny album "We Could Be Lovers" zrealizowała jeszcze jako studentka, ale już pod skrzydłami prestiżowej, jazzowej Impulse Records. Występowała ze słynną Boston Pops Orchestra oraz koncertowała na prestiżowych festiwalach (Monterey, Juan-les-Pins, Marciac, Perugia, Stuttgart, Jazz San Javier) oraz w słynnych klubach Nowego Jorku (Dizzy’s i Minton’s), Paryża, Londynu, Wiednia i Monachium. Pojawiała się na estradzie wraz z Michaelem Buble, Chrisem Botti, Enrico Ravą.
Jej najnowsza płyta "Paris In The Rain" jest połączeniem pięknej interpretacji jazzowych standardów i autorskich kompozycji. Artystka łączy standardy jazzowe oraz własne, stylowe kompozycje, urzekając słuchacza niebywałą wrażliwością i artystyczna subtelnością. Producentem płyty jest Brian Bachus, który wcześniej realizował albumy Norah Jones, Lizz Wright i Gregory Portera. Na jedynym koncercie w Polsce Sarah McKenzie przestawi program subtelnych, jazzowych standardów oraz melancholijnych brzmień.


źródło treści: Aquanet Jazz Festival 2018 informacja prasowa Era Jazzu
źródło zdjęcia: Sarah McKenzie Aquanet Jazz Festival 2018 plakat informacja prasowa Era Jazzu


PRASA MUZYCZNA

PŁYTOGRAFIA

TEATROGRAFIA

KSIĄŻKI O ŁODZI