STATYSTYKA

  • Użytkowników: : 1
  • Artykułów: : 354
  • Odsłon artykułów: : 169163

UŻYTKOWNICY

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

Vinaora Visitors Counter

444500
Dziś
Wczoraj
Obecny tydzień
Miniony tydzień
Obecny miesiąc
Miniony miesiąc
Wszystkie dni
3843
7971
40185
359749
120326
193953
444500

Your IP: 54.90.237.148
2018-01-19 22:05
Top Panel

HUMOR W ŁODZI DAWNEJ

Do sklepu przy ul. Nowomiejskiej wchodzi wierzyciel i robi właścicielowi piekielną awanturę o nie zapłacony dług. Właściciel sklepu uspokaja gościa, zaprasza go do kantoru, wyjmuje arkusz papieru i powiada:
- Panie Ajzyk, pan lepiej nie krzycz. Tu jest lista moich stu dwudziestu wierzycieli. Pan jesteś dwudziesty trzeci. Jak pan będziesz niegrzeczny, to ja pana zapiszę na samym końcu.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

harenda klub logoEmisja Głosu, Studio Inicjatyw Twórczych i Klub Harenda zapraszają na lutową 2018 scenę muzyczną Klubu Harenda w Warszawie ul. Krakowskie Przedmieście 4/6. W programie lutowym m. in.: Bach na jazzowo [11.02.], Tribute to Stevie Wonder [12.02.], Walentynkowy Wieczór z przebojami Tiny Turner [14.02.], Tribute to John Coltrane [18.02.] czy wieczór z przebojami Andrzeja Zauchy [25.02.].

  1. 11.02.2018 godz. 20.00 - Klub Harenda. BACH na jazzowo - live jazz music at Harenda. Zapraszamy na wyjątkowy wieczór -BACH na jazzowo - live jazz music. Bogdan Hołownia, Wojciech Pulcyn - Bach na jazzowo Artyści, znani z ciekawych interpretacji dawnych przebojów [m.in. Wars Songbook] rozwijają obecnie także repertuar Bach na jazzowo, w którym w brawurowy sposób mierzą się z jednym z najważniejszych kompozytorów klasycznych, przedstawiając jego dzieła w autorskich, jazzowych interpretacjach. Zaaranżowanie utworów Jana Sebastiana Bacha na duet fortepian i kontrabas to ogromne wyzwanie, któremu muzycy nie tylko sprostali, ale także sprawili, że kompozycje te zyskują nową, świeżą odsłonę. Bogdan Hołownia. Jazz, który wykonuje określa się mianem „mainstream”, czyli główny nurt. Na swej muzycznej drodze Bogdan szczególnie cenił sobie muzyczne spotkania z Mistrzami, a szczególnie Billem Evansem i Kenny Barronem, Rayem Santisim, Jerzym Wasowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim. Wśród akompaniatorów Bogdan wymienia również kilku mistrzów najwyższej próby: Wyntona Kelly, Paula Smitha, Tommy Flanagana czy Carla Schroedera. Wojciech Pulcyn. Kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m.in. Ewą Bem, Michałem Urbaniakiem, Kubą Stankiewiczem czy Jarkiem Wistem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem. W 2013 roku wraz z pianistą Bogdanem Hołownią Pulcyn nagrał album Śpiewnik Henryka Warsa, upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu. Z tym materiałem muzycy wyruszyli w trasę koncertową. Tego roku powstały jeszcze trzy płyty z udziałem Wojciecha Pulcyna – z Witoldem Janiakiem, Kazimierzem Jonkiszem i Mariuszem Lubomskim. Bilety w cenie: 30 zł (bilet ulgowy) i 35 zł (bilet normalny) w przedsprzedaży w serwisie GoOut.pl. Wydarzenie na FB www.facebook.com.
  2. 12.02.2018 godz.20.00 - Klub Harenda. Tribute to Stevie Wonder - live funk music at Harenda. Nick Sinckler (USA) zaprasza na wyjątkowy Wieczór z największymi przebojami Stevie'go Wonder. Stevie Wonder, właśc. Stevland Hardaway Judkins (ur. 13 maja 1950 w Saginaw) – amerykański wokalista soulowy, kompozytor, producent i multiinstrumentalista. Jest jednym z artystów z największą liczbą sprzedanych albumów w historii. Jego nagrania sprzedały się w liczbie ponad 100 milionów płyt na całym świecie. Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć największe przeboje Steviego Wondera w wykonaniu fantastycznego wokalisty funkowego Nicka Sincklera. "Istnieją ludzie, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. To właśnie Stevie Wonder. Odważnie sięgał po swoje marzenia, słuchał głosu serca, a jego postawa budziła i budzi nadal podziw, szacunek i uznanie. Stevie Wonder to już właściwie żywa legenda amerykańskiej sceny muzycznej." Rozgrywają: Nick Sinckler - wokal, Marcin Pendowski - bas, Marcin Kajper - sax tenorowy, Piotr Wrombel - klawisze, Tomasz Waldowski - perkusja. Wstęp: 40 zł., ulgowe: 35 zł. Wydarzenie na FB www.facebook.com.
  3. 14.02.2018 godz.20.00 - Klub Harenda. Walentynkowy Wieczór z przebojami Tiny Turner. Monika Urlik zaprasza na jedyny i niepowtarzalny Walentynkowy Wieczór z przebojami Tiny Turner. "Tina Turner to jedna z najpopularniejszych wokalistek w historii muzyki rozrywkowej. Jej charakterystyczny, chropowaty, mocny głos znają wszyscy. Nie ma też pewnie osoby, która nie słyszała o jej niezwykle energicznych występach na scenie. Nawet w bardzo zaawansowanym wieku, jak na rockową piosenkarkę Tina Turner dawała koncerty, które zamykały usta artystom o wiele młodszym." Rozgrywają: Monika Urlik - wokal, Konrad Skowroński - gitara, Przemysław Zalewski - klawisze, Marcin Pendowski - bas, Grzegorz Grzyb - perkusja. Wstęp 35 zł., ulgowy 30 zł. Wydarzenie na FB www.facebook.com.
  4. 18.02.2018 godz.20.00 - Klub Harenda. Tribute to John Coltrane - live jazz music at Harenda. Po raz drugi na scenie klubu Harenda -Tribute to John Coltrane - live jazz music at Harenda. Koncert poświęcony jednemu z najważniejszych saksofonistów w historii światowego jazzu. "Nie próbując utożsamiać się z hard – bopem czy modern-jazzem, wybrał własną drogę jazzowej awangardy. Zmiany, jakich dokonał John Coltrane w muzyce jazzowej po roku 1960 są nieporównywalne z dotychczasowymi innowacjami np. Charliego Parkera czy Milesa Davisa, zaś jego Kwartet okazał się jedną z najznakomitszych formacji w historii nowoczesnego jazzu. John Coltrane ( ur. 23 09. 1926 r., Hamlet, USA, zm. 17 07. 1967 r., Huntington, Long Island, USA.) wprowadził szereg innowacji o charakterze techniczno -brzmieniowym: po raz pierwszy w historii jazzu używał saksofonu sopranowego, posługiwał się głosem jako tłem dźwiękowym, eksperymentował z muzyką hinduską, swobodnie traktował improwizację. Okazał się innowatorem, który wyznaczył drogi rozwoju jazzu na kolejne dekady." Rozgrywają: Marcin Kajper - sax tenorowy, Piotr Wrombel - klawisze, Marcin Pendowski - bas, Michał Sołtan - gitara, Grzegorz Grzyb - perkusja. Wstęp: 35 zł., ulgowy 30 zł. Wydarzenie na FB www.facebook.com.
  5. 25.02.2018 godz.20.00 - Klub Harenda. C'est la vie - Wieczór z przebojami Andrzeja Zauchy. Po raz czwarty zapraszamy na wyjątkowy koncert z największymi przebojami Andrzeja Zauchy. Andrzej Zaucha (ur. 12 stycznia 1949 w Krakowie, zm. 10 października 1991 – polski wokalista rhythm-and-bluesowy i jazzowo-popowy, saksofonista altowy i perkusista, a także aktor oraz artysta kabaretowy. Jego najpopularniejsze piosenki to: „Byłaś serca biciem”, „C'est la vie – Paryż z pocztówki”, „Siódmy rok”, „Bądź moim natchnieniem”, „Baw się lalkami”, „Czarny Alibaba” z repertuaru Heleny Majdaniec, „Rozmowa z Jędrkiem” nagrana wspólnie z Andrzejem Sikorowskim oraz „Baby, ach te baby” z repertuaru Eugeniusza Bodo, nagrana wspólnie z Ryszardem Rynkowskim. Współpracował z wieloma muzykami jazzowymi, m.in. z Jarosławem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem i Janem Wróblewskim, a także z zespołami jazzu tradycyjnego Beale Street Band i Playing Family jako wokalista oraz Old Metropolitan Band jako perkusista. Koncert odbywa się pod patronatem medialnym http://www.radiowawa.pl/. Rozgrywać będą: Łukasz Lipski - wokal, Paweł Lipski - klawisze, Łukasz Chyliński - gitara, Marcin Pendowski - bas, Grzegorz Grzyb - perkusja. Wstęp: 40 zł., ulgowy 35 zł. Wydarzenie na FB www.facebook.com.

 

harenda koncerty 01 02 2018

 


Źródło treści: Wydarzenia w Klubie Harenda w 01.2018 informacja Emisja Głosu i Studio Inicjatyw Twórczych [www]
Źródło zdjęcia: Wydarzenia w Klubie Harenda w 01-02.2018 plakat źródło: informacja Emisja Głosu i Studio Inicjatyw Twórczych [www]

PRASA MUZYCZNA

POLECAM

PŁYTOGRAFIA

TEATROGRAFIA

KSIĄŻKI O ŁODZI