Tytuł płyty: PatiKa
Wykonawca: Patrycja Kamola

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

PatiKa - nowy projekt muzyczny Patrycji Kamola, wokalistki jazzowej, dwukrotnej stypendystki Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


 

PatiKa to nowe, rockowe wcielenie wokalistki jazzowej - Patrycji Kamola. Występowała z Jennifer Batten - gitarzystką Michaela Jaksona i Mike Russelem - zdobywcą Statuetki Grammy, do współpracy zaprosiła Jacka J. J Jagusia – jednego z najlepszych gitarzystów bluesowych w Polsce, a teraz rusza w trasę koncertową z nowym projektem muzycznym pod pseudonimem artystycznym „PatiKa”.

„Nadejdzie lepszy czas” to tytuł singla zapowiadającego moją drugą solową płytę - mówi Patrycja Kamola - wokalistka, kompozytorka i liderka nowego projektu muzycznego PatiKa. Tytuł ten, posiada dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ coś musi się przełamać i zmienić, zanim nadejdzie coś nowego. Zawsze pragnęłam połączyć muzykę popową, bluesową i funky, a wiele sytuacji w moim życiu potoczyło się właśnie w imię burzenia czegoś i odrzucania zastanych rzeczy. Po dużym sukcesie mojej pierwszej płyty „Czekając na miłość” sprzedanej w strefie niezależnej, za którą otrzymałam Złotą Płytę, chcę teraz pokazać się z nowej, całkiem odmiennej strony. Moim zamierzeniem było zmienić stylistykę muzyczną, w której do tej pory się poruszałam, czyli mój ukochany jazz. Tak naprawdę różnorodna przestrzeń artystyczna osiągnięta przeze mnie w projekcie PatiKa, nie ma zamkniętego charakteru i stwarza możliwość budowania nowego rodzaju muzycznej relacji z publicznością. Doskonałą ilustracją tych słów są moi nowi muzycy zaproszeni przeze mnie do tego projektu. Obok mnie występuje jedyny muzyk z moich poprzednich jazzowych projektów, charyzmatyczny perkusista - Jarosław Marszałek. Gitarzysta - Łukasz Parlicki, jest jedynym muzykiem w zespole, z rockowym rodowodem, a pianista - Jakub Gościniak, dał mi się poznać jako muzyk wielu stylów muzycznych. Jednym z ciekawszych postaci dzisiejszej wrocławskiej sceny muzycznej jest basista - Michał Kuźmicki.
Projekt PatiKa to muzyczna podróż po wielu gatunkach muzycznych, a ten projekt, to mój eksperyment z nowymi, muzycznymi pejzażami, niecodziennymi podziałami rytmicznymi i brzmieniowymi. Na moich koncertach chcę pokazać szerokie spektrum tematyczne i gatunkowe, a to dopiero początek muzycznych poszukiwań z PatiKa - dodaje Patrycja Kamola.

patika

PatiKa projekt muzyczny źródło: Informacja prasowa Ewelina Skarbek - manager project


Źródło treści:

treść:
Informacja prasowa Ewelina Skarbek - manager project
zdjęcie:
PatiKa projekt muzyczny źródło: Informacja prasowa Ewelina Skarbek - manager project